Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zwycięstwo w konkursie „Dwie wojny - dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat”

W listopadzie ubiegłego roku została ogłoszona III edycja Konkursu Literacko-Historycznego pn. „Dwie wojny – dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat". Jest to konkurs o wymiarze ogólnopolskim, skierowany wyłącznie do młodzieży burs i internatów. Jak co roku organizatorem konkursu była Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu. Do w/w konkursu przystąpił Dawid Domański, nasz uczeń kształcący się na kierunku technik masażysta, a jednocześnie mieszkaniec naszej bursy. Opiekunem merytorycznym Dawida była pani Agnieszka Szuluk, nauczyciel wychowawca w bursie. Miło nam poinformować, że Dawid utworem pt. „Historia dusz zbłąkanych" zdobył I miejsce w kategorii „WIERSZ", pokonując uczestników z takich miast jak: Lublin, Kraków, Poznań, Zamość czy Stary Sącz.
29 maja br. nasz uczeń wraz z panią Agnieszką uda się do Zamościa, aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu konkursu.
Kilka słów o Dawidzie:
Dawid to bursowy literat, osoba o wrażliwej, a czasem i niepokornej duszy, absolwent naszej szkoły (kierunek technik farmaceutyczny), niedoszły filozof krakowskiego UJ-tu, tworzący pod wpływem chwili, ale i głębokich przemyśleń. Ktoś napisał, że jego „pióro nie kleksi, bowiem stalówka z niejednego kałamarza piła atrament". Sam Dawid twierdzi, że „uprawia lobby przemysłu stolarskiego", czyli pisze głównie „do szuflady. Jakiś czas temu publikował recenzje przeczytanych książek do bloga łowickiej Biblioteki Powiatowej. Próbki jego prozatorskiej twórczości można odnaleźć na stronie www.poemax.plw zakładce „Debiuty – Prozaicznie"- D - Dawid Domański. Ponadto Dawid angażował się w życie grupy poetyckiej „Uśmiech Seniora". Napisał recenzję tomiku pani Krystyny Kunikowskiej „Drogi i ścieżki".


2020  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu