Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Dnia 7 września br. w naszej szkole miała miejsce Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. W tym dniu rozpoczęły się również tegoroczne kwalifikacyjne kursy zawodowe. Dyrektor Zespołu Tadeusz Żaczek przedstawił zebranym krótką historię szkoły, natomiast nauczyciel wikliniarstwa Wojciech Świątkowski relację z V Międzynarodowego Konkursu plecionkarskiego zorganizowanego w Nowym Tomyślu. Głównym punktem inauguracji było zaprezentowanie nowego zawodu – pszczelarz.
„Pszczelarz to zawód dla ludzi z pasją..." rozpoczął swoje wystąpienie Marek Boroski Prezes Mazowieckiego Związku Pszczelarzy – jeden z pomysłodawców kształcenia w tym zawodzie. Zwrócił uwagę na to jak ważny jest powrót do ginących już w Polsce zawodów, dziękując jednocześnie całemu gronu pedagogicznemu za poświęcenie i chęć przekazywania wiedzy.
W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Waldemar Wojciechowski. Spotkanie uświetnili swoimi występami artystycznymi uczniowie, współpracującej z placówką i mieszącej się w tym samym gmachu, szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.
Wszystkim uczniom i uczestnikom kursów zawodowych życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.


2020  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu