Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwsze w historii szkoły egzaminy na kierunku pszczelarz

Po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu w dniu 23 czerwca 2020 r. przeprowadzono egzamin pisemny w zawodzie Pszczelarz. Przystąpiło do niego 29 absolwentów kwalifikacyjnego kursu zawodowego.
Egzamin pisemny obejmował zagadnienia teoretyczne, zaś umiejętnościami praktycznymi uczestnicy kursu będą mogli wykazać się w dniach od 1 do 4 lipca br. To nie jedyne egzaminy w szkole. W tym roku do egzaminów przystępują absolwenci kierunków technik masażysta, higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych, koszykarz-plecionkarz, rękodzielnik wyrobów włókienniczych.
Kierunek powstał dzięki współpracy z Mazowieckiem Związkiem Pszczelarskim i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Skupiał osoby z doświadczeniem, jak również młodych miłośników pszczół i produktów pszczelich, którzy stawiali pierwsze kroki w tym zawodzie. „Bardzo się cieszę, że udało się nam uruchomić kształcenie w tak oryginalnym zawodzie i że tak wielu uczestników kursu przystąpiło do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie" – mówi dyrektor Zespołu Szkół Tadeusz Żaczek.
W tym roku szkoła planuje otworzyć kursy ROL.03 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej i ROL.09 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej. Ukończenie obu form pozwala zdobyć zawód Technik Pszczelarz. Warto podkreślić, że kształcenie na wszystkich kierunkach jest bezpłatne.
Szczegóły w zakładce Rekrutacja.


2020  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu