Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd rowerowy w ramach akcji "Odjazdowy Bibliotekarz"

Nasza Szkoła, razem z Biblioteką Pedagogiczną w Skierniewicach – Filią w Łowiczu, zorganizowała w po raz pierwszy w Łowiczu rajd rowerowy, w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.


12 maja o godz. 15:00 , sprzed Biblioteki - szlakiem łowickich bibliotek - wyruszyła ok. 50-osobowa grupa bibliotekarzy, gimnazjalistów, oraz miłośników książek. Wszyscy rowerzyści mieli na sobie pomarańczowe koszulki lub odblaskowe kamizelki.
Uczestnicy rajdu odwiedzili i zwiedzili kolejno: * Bibliotekę Gimnazjum nr 1, gdzie jedna z uczennic opowiedziała o działalności szkolnej biblioteki,
* Bibliotekę MWSH-P , rajdowicze obejrzeli wystawę prac malarskich Anny Szcześniak, zapoznali się z ofertą placówki,
* w Powiatowej Bibliotece Publicznej, jako pierwsi, obejrzeli pokonkursową wystawę fotograficzną „Przyłapani na czytaniu”,
* po gruntownej modernizacji - Bazylikę Katedralną, zwaną „Mazowieckim Wawelem”,
* w ZSP nr 1 im. 10 Pułku Piechoty przy ul. Podrzecznej – wystawę „Łowicz i jego mieszkańcy – 1939 w obiektywie fotorekonstrukcja historyczna”, prezentowaną w ramach projektu Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty,
* bibliotekę LO im. Józefa Chełmońskiego,
* przed Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera, uczestnicy wysłuchali informacji o szkole i bibliotece szkolnej,
* Bibliotekę Miejską, gdzie wysłuchali informacji na temat gromadzonego księgozbioru, oferty Biblioteki skierowanej do mieszkańców Łowicza oraz obejrzeli zbiory unikalnego, przenośnego Muzeum Guzików,
* Bibliotekę w Szkole z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Młodzieżowej- rajdowicze przysłuchiwali się opowieści o wizycie Patrona Szkoły – Jana Pawła II w placówce w czerwcu 1999 r., zobaczyli pamiątki zgromadzone w Szkolnej Izbie Pamięci związane z tą wizytą,
* Bibliotekę w zabytkowym budynku Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Stanisławskiego.
Na mecie była nasza Szkoła, gdzie uczestnicy obejrzeli pokaz technik samoobrony (z Akademii Sportu w Łowiczu) oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy; skorzystali z, dobroczynnego na obolałe mięśnie masażu; zwiedzili szkolną Bibliotekę, padły tu pytania konkursowe, a zwycięzcy obdarowani zostali bonami na książki ufundowanymi przez Księgarnię Internetową Gandalf, w loterii fantowej szczęśliwe losy nagradzane były książkami ufundowanymi przez Wydawnictwo KOJRO i gadżetami przekazanymi przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.
Na koniec dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Jana Kalińskiego - Burmistrza Łowicza, wszyscy zjedli kiełbaski pieczone na ognisku i na grillu.
Dla uczestników rajdu była to udana impreza, ciekawy sposób na spędzenie majowego weekendu oraz możliwość wzbogacenia swojej domowej biblioteczki w książki i informatory, otrzymane z odwiedzanych bibliotek.
2019  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu