Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

 

W sobotę 24 maja odbył się po raz trzeci łowicki rajd rowerowy organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach Filia w Łowiczu w ramach akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Współorganizatorami tegorocznej edycji rajdu było Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu, Gminna Biblioteka Publiczna w Nieborowie i skierniewicki oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy jazdy na rowerze, przejeżdżając przez miasto lub okolicę aktywnie spędzają wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Komandorem rajdu był pan Zdzisław Kryściak z Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu.

Trasa tegorocznego rajdu, około 30 km, wiodła szlakiem walk o niepodległość. Rajdowicze odwiedzili Cmentarz w Bednarach, gdzie znajdują się groby żołnierzy i ludności cywilnej - poległych podczas II Wojny Światowej, kapliczkę w Julianowie, która upamiętnia żołnierzy 5 Pułku Piechoty Legionów i mieszkańców gminy Nieborów, poległych za niepodległość Polski w czasie I wojny światowej i wojny polsko – bolszewickiej. Uroczyste zakończenie imprezy było w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nieborowie, gdzie przy wspólnym grillowaniu odbyły się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


2019  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu