Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta studyjna w Brukseli

W dniach od 28 kwietnia do 30 kwietnia 2014 roku w Brukseli miała miejsce wizyta studyjna pod hasłem: ,,Edukacyjny wymiar zrównoważonego rozwoju". Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych placówek oświatowych z terenu naszego województwa prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Nasze Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu reprezentowali Pani Justyna Baranowska, nauczyciel nauczający w zawodzie technik masażysta oraz Pan Krzysztof Pawlina, nauczyciel prowadzący zajęcia w zawodzie technik farmaceutyczny.

Centralnym punktem wizyty w stolicy Unii Europejskiej było seminarium poświęcone, szkolnictwu zawodowemu, jego dobrym i złym stronom. Odbyło się ono 29 kwietnia 2014 roku. Na samym wstępie tego spotkania zostały przedstawione prezentacje dotyczące nowych perspektyw dla kształcenia zawodowego, możliwości realizacji projektów w tym obszarze w ramach programu Erasmus Plus. Prelegenci, reprezentujący nie tylko nasz kraj, aktywnie dzielili się wiedzą, przedstawiali dobre praktyki z tych krajów, z których pochodzili. Podczas całej wizyty studyjnej trwał wernisaż plakatów i zdjęć prezentujących placówki oświatowe, których organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski. Na jednym z nich doskonale prezentowała się i nasza szkoła. Ostatnim punktem seminarium była krótka debata, która niczym klamra, spięła w całość tematykę owego spotkania. Całej wizycie studyjnej i seminarium towarzyszył również wernisaż plakatów i zdjęć prezentujących placówki oświatowe, którego organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Oprócz oficjalnej części wszyscy uczestnicy debaty studyjnej zwiedzali Brukselę i podziwiali jej piękno. Było to możliwe dzięki pracownikom biura Domu Łódzkiego, gdzie odbywało się seminarium, którzy bardzo dobrze zorganizowali spędzanie wolnego czasu.


2019  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu