Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Kiermasz Edukacyjny w naszej Szkole

W Łowickim Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu, w dniach 8 – 9 kwietnia 2016r. odbył się VIII Kiermasz Edukacyjny „ kompetencje kluczowe - rozwój i perspektywa”. Kiermasz zaszczycili znakomici goście : ks. prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba bp ordynariusz Diecezji Łowickiej , ks. dr hab. Wojciech Osial   biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej, Grzegorz Bogucki Wicestarosta Łowicki, Krzysztof Kaliński Burmistrz Miasta Łowicza, Mirosława Nowacka Dyrektor Skierniewickiej Delegatury KO w Łodzi. Uczestnikami Kiermaszu byli również dyrektorzy placówek i instytucji związanych z pracą w dziedzinie edukacji z powiatu łowickiego, skierniewickiego i rawskiego.

   VIII edycja Kiermaszu rozpoczęła się 8 kwietnia wykładem nt. „Kształtowanie umiejętności życiowych jako ważne zadanie szkoły”, wygłoszonym przez dr Magdalenę Woynarowską – Sołtan z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Natomiast drugi dzień Kiermaszu rozpoczął się wykładem nt. „Rozwój kompetencji ucznia w przepisach prawa oświatowego", który wygłosiła Anna Potkańska z Delegatury KO w Skierniewicach. Przez dwa dni uczestnicy kiermaszu mogli skorzystać z różnych warsztatów, seminariów i konsultacji.

W sobotę 9 kwietnia podczas sesji OPEN SPACE nasi nauczyciele prowadzili zajęcia kształcące umiejętności w zaproponowanych obszarach działań:

1. Pierwsza pomoc w najczęściej występujących urazach, obrażeniach i stanach zagrożenia życia,

Bożena Bartosiewicz

2. Na nowo odkryj siłę ziół leczniczych,

Krzysztof Pawlina

3. Moja kompozycja kwiatowa,

Marzena Domasat

4. Kształtowanie stereotypów ruchowych: prawidłowe nawyki ruchowe postawy ciała, ćwiczenia relaksująco – odprężające,

Iwona Rubin, Grzegorz Kutryś

5. Jak pielęgnować/upiększać dłonie i stopy?

Martyna Dróżka

 

Głównym organizatorem Kiermaszu był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

Honorowy patronat nad VIII Kiermaszem Edukacyjnym objął Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.


2019  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu