Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja podsumowująca udział w projekcje w ramach programu Erasmus +

Po prawie roku wytężonej pracy nadszedł czas na podsumowania udziału uczniów i absolwentów naszej szkoły w programie Erasmus+. W tym miejscu, warto wspomnieć, że nasz projekt zdobył 98p na 100 możliwych i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 33 846€.


W poniedziałek, 25 kwietnia 2016r. uczniowie, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły jak i zaproszeni goście mogli wysłuchać relacji uczestników projektu 'Staże zagraniczne jako inwestycja w sukces zawodowy'.


Uroczystość prowadzili p. Justyna Baranowska (koordynator projektu), p. Adam Kalinowski (asystent koordynatora) oraz p. Edyta Karda (nauczycielka języka angielskiego). Zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się czym jest Program Erasmus+ i jakie etapy musieli przejść uczniowie, aby zakwalifikować się do szesnastki, która w lutym odbyła staże w Plymouth (Wielka Brytania). Podczas konferencji największą uwagę przykuli uczestnicy projektu, którzy opowiadali o swoim wrażeniach z pobytu w Anglii. Dwa tygodnie spędzone w Anglii były czasem zdobywania nowych oraz doskonalenia już nabytych umiejętności zarówno zawodowych jak i językowych, poszerzania własnych horyzontów oraz nawiązywania kontaktów tych zawodowych jak i prywatnych. Oprócz wiedzy zdobytej podczas staży, która będzie procentowała w ich pracy zawodowej, podczas konferencji uczniowie otrzymali z rąk p. Dyrektora Tadeusza Żaczka, dokument Europass Mobility. Jest to dokument przyjęty decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 15 grudnia 2014 i umożliwia każdemu obywatelowi Europy lepszą prezentację kwalifikacji i umiejętności zawodowych.


Konferencję uwieńczył występ dziecięco-młodzieżowego ludowego zespołu 'Koderki' działającego przy Łowickim Ośrodku Kultury.


Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy uczestnicy konferencji uczestniczyli w skromnym bankiecie przygotowanym przez uczestników projektu.


2019  Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu