Podolog

Podolog to zawód (323014) , który zyskuje coraz większą popularność. Jest zawodem przyporządkowanym do branży fryzjersko-kosmetycznej (FRK). Została w nim wyodrębniona jedna kwalifikacja FRK.05. Świadczenie usług w zakresie zabiegów podologicznych. Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się zdrowiem stóp i poprawą ich wyglądu. Zadaniem takiego specjalisty jest dbanie o dobrą kondycję skóry i paznokci u stóp.

Słuchacze uczą się m.in.

– wykonywania zabiegów profilaktyczno-pielęgnacyjno-leczniczych na stopach,
– organizowania prac związanych z wykonywaniem zabiegów podologicznych,
– prowadzenia edukacji i profilaktyki w zakresie zdrowia stóp,
– prowadzenia dokumentacji związanej z prowadzeniem gabinetu podologicznego.

Słuchacze uczą się m.in. pedicure podologicznego, który jest podstawowym zabiegiem wykonywanym przez podologa. To zabieg, który może przynieść ulgę w przypadku problemów z paznokciami. To stały element towarzyszący: terapii wrastających paznokci, leczeniu grzybicy paznokci, niwelowaniu onycholizy, czyli odklejaniu się paznokci. Specjalista zajmuje się nie tylko paznokciami, ale również opracowuje skórę, na której mogą znajdować się m.in.: odciski, modzele, brodawki, pęknięcia.

Podolog zajmuje się diagnozowaniem chorób paznokci i skóry, chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych oraz planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Jest partnerem dla lekarzy różnych specjalności.

Podolog pomaga również w doborze właściwego obuwia. Może też zasugerować noszenie wkładek ortopedycznych, które są przygotowywane specjalnie dla konkretnego pacjenta.

Podolog może pracować w:

  • prywatnych gabinetach podologicznych lub kosmetycznych,
  • ośrodkach rehabilitacyjnych,
  • gabinetach odnowy biologicznej.

Może prowadzić własny gabinet za zasadach działalności gospodarczej.

Kształcenie odbywa się w formie dziennej lub stacjonarnej w szkole policealnej na podbudowie szkoły średniej. Nauka trwa 2 lata.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy podolog umożliwiający podjęcie pracy i dalsze kształcenie. Jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zabiegów podologicznych i skutecznej profilaktyki zdrowotnej.

Czy chcesz nauczyć się dbać o zdrowie stóp i poprawiać ich wygląd?

Czy chcesz mieć piękne stopy?

Warunki przyjęcia i wymagane dokumenty:

  • podanie o przyjęcie do szkoły,
  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej,
  • zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania i odbywania praktycznej nauki zawodu,
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeżeli dotyczy).

Dyplomy zawodowe zdobyte w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu uznawane są przez wszystkie kraje Unii Europejskiej!!!

Zadaj pytanie

Zarezerwuj miejsce

Aby zarezerwować miejsce na danym kierunku uzupełnij dane osobowe, załącz wypełniony formularz oraz zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych.