Projekt unijny w naszej szkole

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu realizować będzie projekt edukacyjny pod nazwą „Wysoka jakość kształcenia gwarancją sukcesu na rynku pracy” współfinansowany ze środków EFS w ramach Działania XI.3 Kształcenie zawodowe.

Realizowany będzie do 31 sierpnia 2022 r., a jego wartość to 635 613,93 zł. Wniosek został wysoko oceniony i uzyskując 114 pkt zajął II miejsce na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Podpisanie dokumentu Prawa i Obowiązki Beneficjenta Konkursowego to wielki dzień dla szkoły, a przede wszystkim wielka szansa dla uczniów i nauczycieli, ponieważ projekt zakłada bardzo wiele ciekawych działań skierowanych do tych grup – skomentował Dyrektor Zespołu Tadeusz Żaczek.

W ramach projektu realizowane będą następujące działania.

1. Utworzony zostanie kwalifikacyjny kurs zawodowy Krawiec, dzięki któremu osoby zainteresowane szyciem zdobędą w ciągu jednego roku kwalifikacje i tytuł zawodowy.

2. Dla uczestniczek 1,5 rocznego kwalifikacyjnego kursu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych szkoła przygotowała 6 dodatkowych kursów, które wzbogacą wiedzę i umiejętności kosmetyczek. Są to:

  • stylizacja paznokci, dłoni i stóp,
  • laminacja rzęs,
  • stylizacja rzęs,
  • aerografia ombre – stylizacja płytki paznokciowej,
  • henna pudrowa,
  • manicure kombinowany.

To bardzo ciekawa propozycja dla miłośniczek kosmetyki, gdyż kursy takie na wolnym rynku kosztują łącznie kilka tysięcy złotych. Cieszę się, że w ramach projektu uczestniczki, będą mogły skorzystać z nich bezpłatnie  – dodaje dyrektor.

W projekcie swoje kwalifikacje będą podnosić również nauczyciele ZSiPOWŁ w ramach kursów metodycznych, komputerowych oraz studiów podyplomowych. Projekt zakłada również stworzenie nowej pracowni krawieckiej i komputerowej oraz modernizację istniejącej pracowni komputerowej.

Podczas tworzenia diagnozy do wniosku zespół projektowy przeanalizował potrzeby branży włókienniczej i kosmetycznej. W wyniku tej pracy powstały wymienione wyżej kursy. Jestem przekonany, że bardzo wiele osób będzie chciało z nich skorzystać, tym bardziej, że wszystkie propozycje dla uczestników i nauczycieli będą bezpłatne – stwierdził Tadeusz Żaczek.

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu zaprasza osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie do zapisywania się do szkoły.