Dożynki wojewódzkie w Paradyżu

Dnia 20 sierpnia 2023 r., tym razem w pięknym Paradyżu, odbyły się Dożynki województwa łódzkiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela, w której udział wzięli przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich i samorządowych.

Następnie barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł ulicami Paradyża na plac dożynkowy. Tam wybrano najpiękniejszy wieniec dożynek i wysłuchano przemówień odnoszących się do wartości płynących z umiłowania do polskiej ziemi.

Wcześniej marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przyjął bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki, podziękował rolnikom za ich trud i podzielił chleb, częstując zgromadzonych.

Dożynki stały się okazją do promocji regionu, ale także naszej szkoły. Na stoisku mogliśmy zaprezentować wyroby słuchaczy wszystkich kierunków, na których kształci szkoła. ZSiPOWŁ reprezentowali: Dyrektor Szkoły – Tadeusz Żaczek, nauczyciele Izabela Dańczak i Adam Kalinowski, absolwentka szkoły Wanda Bury.